רישום סימן מסחרי

רישום סימן מסחרי

לכל חברה, עסק או ארגון יש את המוצרים הייחודיים שלה. עסק יכול לקרוא לעצמו באותו שם, או לבחור אותם מוצרים, כמו גם לוגו של עסק אחר. ואין זה נראה טוב למדי בעיני הצרכנים. על מנת להימנע מכך, יש לבצע רישום סימן מסחרי. בעוד שסימן מסחרי מהווה כל מכשיר, מוצר, סמל, לוגו, מלה או שם, אשר אפשר לייצג אותם באופן גרפי. וכמו גם, שאפשר לרשום אותם בתור סימנים מסחריים. ומהו בכלל אותו סימן מסחרי? ובכן, מדובר אודות סמל מיוחד, אשר מבדיל בין השירות או בין המוצר שלכם לבין אלו של המתחרים שלכם.

רישום סימן מסחרי מקנה לכם זכויות בלעדיות

מדוע כה חשוב לבצע בכלל רישום סימן מסחרי? יופי ששאלתם. כאשר תבצעו פעולה זאת, תהיו הבעלים הבלעדיים של סימן מסחר רשום, ותוכלו ליהנות מזכויות בלעדיות על הרישום שלכם. יהיה באפשרותכם לעשות שימוש בסימנים המסחריים בשביל כל המוצרים שנכללים תחת אותה הקטגוריה. זאת ועוד, בתור בעלים יחידים של הסימן המסחרי יהיה באפשרותכם למנוע שימוש שונה של המתחרים שלכם על מוצר או שירות תחת אותו סוג שבהם הם רשומים. הדבר מקנה לכם זכות יתרה לתבוע את מי שעשה שימוש לרעה במה ששייך אך ורק לכם, כחוק.

מה משך הזמן שלוקח רישום סימני מסחר?

כאשר מגישים את הבקשה של רישום סימן מסחרי, צריך להבין שבוחני המחלקה בוחנים אותם לעומק, וזאת כדי לקבוע אם היא בכלל ראויה לרישום, על פי הוראות פקודת סימני המסחר. אבל בטח אתם מבינים שאתם לא לבד במערכה, וכמוכם יש רבים שמעוניינים לבצע רישום כדוגמת זה. לפיכך, בשל ריבוי הבקשות לרישום של סימן מסחרי, וכמובן עקב חוסר בכוח אדם, יש המתנה רבה לכל מי שמגיש את הבקשה. המתנה שעשויה להימשך גם עד כחצי שנה, ולפעמים יותר מכך. כאשר הגיע הזמן לבחינת הדברים, יישלח אליכם דוח של בחינה. הזמן שיידרש לרישום של הסימן המסחרי תלוי בממצאים של הבחינה ובהחלפת המכתבים בין הבוחן לבינכם. כאשר עד שנתיים מקיומה ומזמן של משלוח הדוח של הבחינה הכול עשוי להסתיים. בתום תהליכי הבחינה, במידה והבוחן מצא את הכול כשורה ועומד בתנאים הבסיסיים, תתקבל אצלכם אישור לבקשתכם, כאשר יפרסמו אותה ביומן של סימני המסחר. במידה ואף אחד לא יתנגד במשך כתשעים ימים, כי אז יירשם הסימן המסחרי כחוק, ואתם תקבלו הודעה רשמית על כך.