נדל"ן מסחרי

נדל"ן מסחרי

במידה ואתם מחזיקים בהון עצמי, ורוצים לבחור אפיק השקעה כמה שיותר בטוח, כדאי שתשקלו להשקיע בנדל"ן מסחרי. בבואנו לחשוב על אפשרויות ההשקעה השונות, נשים לב כי השקעה באגרות חוב, שאומנם מניבה תשואה יציבה, אבל היא בעלת יחס מוגבל. או לחלופין בבואנו להשקיע בבורסה – אומנם אפשר להגיע לכדי תשואות גבוהות, אך אי אפשר להתעלם מאלמנט התנודתיות במחירים. מאידך, החלופה הכי טובה להשקעה בשבילכם, שאין כל עוררין עליה, היא רכישת נדלן מסחרי, אף מן ההיבט שך תשואה, והן מן ההיבט של מידת הסיכונים.

מה זה בכלל נדלן מסחרי?

צמד המלים – נדלן מסחרי פירושו, במלוא מובן המלה, תיאור מקיף של נכסי נדל"ן, שאותם קונים מלכתחילה מן המקום של הרצון לצבירת רווחים בעזרת עליית מחירים, הכנסה וכיוצא בזאת. לרוב, רכישת שטח של נכסים מסחריים נועדה על מנת להשכיר אותם לפלוני אלמוני. כאשר הכוונה היא לאנשי עסקים. שלא כמו בנדל"ן רגיל, שבו רוכשים נכס, על מנת להשכיר אותו לשוכרים פרטיים. ובהמשך נבין יותר את כוונת המשורר.

מדוע נדלן מסחרי כה כדאי?

כאמור, ההשקעה הכי כדאית והכי בטוחה כיום הינה ההשקעה באפיק של נדלן מסחרי. קצרה היריעה מלהכיל את כל הסיבות שיתמכו בהחלטה הזאת. בכל אופן, נציג כאן לפניכם את הסיבות החשובות ביותר –

  • ניתן לומר בוודאות, כי אופייה של הכנסת נכס מסחרי היא זאת שהופכת אותו בעליל לסיכון מזערי למי שמלווה בעסקת נדל"ן מסחרי. אין זה חשוב מה סוג הנכס שתרכשו, ההשקעה נותרת מוגנת ובתנאים מיטביים, ורוקמת עור וגידים בהמשך הדרך.
  • לעומת, כאמור לעיל, אגרות חוב או מניות, שנחשבות כאפיקי השקעה מסורתיים\ התנועה של מחירי הנדל"ן המסחרי נשארת עם מתאמים נמוכים. זאת בדיוק הסיבה שגם בשעה של שפל כלכלי השקעה זאת מאופיינת כהשקעה הכי נכונה ובטוחה, וגם אם לרגע היה נראה כי מחירי הנדל"ן ירדו, מיד בתום התקופה הקשה הם יעלו שוב, ומכאן נובעת כדאיות ההשקעה.
  • בשל העובדה כי רכישת נדלן מסחרי מהווה רכישה של נכס מוחשי, פיסי, אותנטי, גוברת הנטייה להגדיר אותו בתור השקעת גידור מיטבית מפאת האינפלציה. הדבר נובע משום שהמשקיעים בנדל"ן מסחרי מכוונים לתמורה ספציפית של הון מסוים, בטרם שהם יהיו מוכנים "לשים את כספם על קרן הצבי".