מסאז

מסאז

בשנים האחרונות, הולך ותופס תאוצה תחום המסאז'ים בישראל, והוא ממשיך לגדול ולהתפתח בכל רחבי הארץ. הטיפול הקלאסי הוא מסאז' שוודי, שככל הנראה הוא המפורסם והמוכר ביותר. טיפול במסאז', הינו טיפול משחרר ומפנק, שנמשך כ – 45 דקות, בו משתמשים בשמנים מרגיעים, ולחיצות עמוקות ועדינות בכל חלקי הגוף, והכל לפי בקשת הלקוח. דבר שהחל כפריבילגיה הפך בשנים האחרונות לדבר שבשגרה במסלול החיים הרגיל של השנים האחרונות.

מסאז' – בחירת המסאז' המתאים

קיימים מעל 100 סוגים של מסאז' כמו עיסוי תאילנדי עיסוי אירוטי ועוד , אשר מחולקים בעיקרם לשני תחומים.מסאז'ים רפואיים ומסאז'ים הומאופתיים. מקורם בתרבויות שונות, וכל אחד מהם הוא עולם ומלואו. כאומר, קיים המסאז' השוודי עם השמנים והלחיצות, מסאז' באבנים חמות שבסיסו אינדיאני, טווינה סינית, וליטוף צרפתי. המבחר הוא עצום, כל שנותר זה לשבת מול המחשב, לחפש ולמצוא את מה שמתאים. כל אחד ולחציו, דרישותיו והתאמותיו למסאז' רפואי או למסא'ז לפינוק בסוף שבוע עבודה ארוך ומייגע.

מסאז' רפואי

מסאז' רפואי מתמקד בעיקר בפעולות פיזיוטרפיות על מבנה השלד, רקמות רכות, מפרקים, גידים ובלוטות לימפה. דברים אלו מסייעים לתפקוד בריא יותר של האיבר בו מתמקד המסאז'. זהו טיפול שמיועד לשיפור איכות השינה, הירגעות כללית והורדת לחץ נפשי.

מסאז' הומאופתי

מסאז' הומאופתי הוא עיסוי מרגיע ומפנק המבוסס על שמנים ארומטיים המכילים צמחים. זהו עיסוי הנעשה בתנועות ארוכות, ללא חדירה לעומק השריר. מרגיע, מפנק, מזרים את הדם ומנקה רעלים. עיסוי  זה הוא בעל אפקט הומאופתי, מתמקד בחוש הריח והמגע של האדם. כמו כן, היכולות של חוש הריח להשפיע על מצב הרוח והנפש של האדם, משפיע על אפקטיביות הטיפול עצמו.

קביעת מסאז' – בסופו של דבר

לאחר שבדקתם את כל האפשרויות, קיבלתם את האינפורמציה שרציתם. הגיע הזמן לבחור סוג של מסאז' שיענה על הציפיות ועל הצרכים שלכם במקביל. לפני קביעת התור, בדקו טוב את הדברים הבאים:

  1. חישבו טוב מה אתם רוצים לקבל מהעיסוי. אם כואב לכם הגב, מומלץ לנצל את העיסוי כדי לשחרר את המקום הכואב, או להפחית את הכאב. זה המקום לעיסוי רפואי המשלב טכניקות שונות כדי לטפל בבעיה הקיימת.
  2. אופי הטיפול. האם אתם מעדיפים טיפול של פירוק והרכבה או טיפול משחרר, רגוע ונינוח?

שורה תחתונה, לפני שנכנסים לעיסוי, כדאי לדעת מה אתם רוצים להשיג מהעיסוי.. כך תוכלו לנצל את העיסוי לטיפול בבעיה המציקה לכם, ותעצימו את החוויה המצפה לכם בזמן העיסוי למקסימום האפשרי.