זרנוק כיבוי אש

לא כולם יודעים מה זה זרנוק כיבוי אש. ולטובת מי שלא, נסביר. זרנוק לכיבוי אש הינו צינור ארוך למדי, חזק ועבה, כאשר המטרה שלו היא למגר את האש שפרצה במקום. האורך שלו לרוב מינימום עשרים מטרים, בעוד ניתן למצוא זרנוקים הרבה יותר ארוכים. יעדו המרכזי להיות בתור הצינור שמקשר בין מקור מים מסוים לבין הברז לכיבוי האש, כאשר הזרנוק עשוי להיות מחובר למערכת המים במבנה, כמו גם לביובית.

לפי מה מתמחרים בדיוק זרנוק כיבוי אש?

התמחור של זרנוק כיבוי אש עשוי להשתנות, כאשר התמחור הראשוני מקורו במאה וחמישים ₪, והוא יכול להאמיר עד לכדי אלף ₪. ההבדלים בתמחור הם כה שונים משום שקיימים זרנוקים לכיבוי אש שיש להם תקן גרמני או לחלופין תקן ישראלי, כגון – זה שמאוד מוכר במרחבי מדינת ישראל שהינו זרנוק לכיבוי אש מגומי, אשר מצופה באריג מצבע לבן, והתקן האנגלי או התקן הגרמני שהינו אף הוא מגומי לא באדום. התקן נושא היבט מאוד ניכר בעניין זה, ורגע לפני שאתם רצים לחנות על מנת להצטייד בזרנוק לכיבוי אש קחו את זה לתשומת הלב שלכם. כמו כן, הקוטר והאורך של הצינור בהכרח משפיעים על התמחור של הזרנוק לכיבוי האש, בעוד בכל זמן נתון עדיף לחשוב על הבטיחות ועל רכישה של מוצר שישרת אתכם נאמנה עוד תקופה ארוכה.

באיזה דרישות צריך לעמוד זרנוק כיבוי אש?

כאשר אתם עומדים לרכוש זרנוק כיבוי אש, תוודאו לפני הכול שהוא מספיק ארוך. הדבר נובע מכך שהזרנוק חייב להגיע לכל נקודה של צינור ושל ברזים, לפני בואם של כוחות ההצלה, למקרה שאתם תצטרכו לדאוג, לפחות בהתחלה, לנטרול של השריפה במקום. יתרה מזאת, יש לוודא כי הברז יוכל לעמוד בלחץ, מה שמבדל בין כל מיני סוגי זרנוקים לכיבוי אש. זאת ועוד, הזרנוק של כיבוי האש נדרש להיות עם קוטר עבה למדי, משום שתעבור בו כמות נכבדה של מים, לשם כיבוי שריפה גדולה במקום.

למה צריך לשים לב טרם רכישה של זרנוק כיבוי אש?

כאשר רוכשים זרנוק כיבוי אש, יש לייחס חשיבות לראש שלו. קיימים ראשים של זרנוקים צרים למדי, מה שמאפשר להגיע למקומות רחוקים. מאידך, קיימים ראשים של זרנוקים רק עבים, אשר מתאימים בפרט לשריפות בטווח קצרות עד בינוניות, כאשר כמות המים שמתפרצת מהם היא אדירה.